Kinesiology Taping

Kinesiotaping polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, specjalistycznego elastycznego plastra. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie.

Jakie jest działanie plastra :
Działanie plastra jest zależne od sposobu naklejenia, a ten z kolei od efektów, jakie chce uzyskać terapeuta.
Kinesiology Taping ma za zadanie : zmniejszyć nieprawidłowe napięcie (mięśni, skóry, powięzi), wspomóc mięsień w działaniu (ułatwienie funkcji), zwiększyć zakres ruchu mięśni i stawów, poprawić mikrokrążenie, aktywować układ limfatyczny, zwiększyć ilość przepływającej limfy, zwiększyć prędkość przepływającej limfy, usuwać zastoiny limfatyczne, zmniejszyć stany zapalne, zredukować krwiaki (siniaki), aktywować wewnętrzny system znieczulenia, aktywowanie włókien nerwowych, oddziaływać eksteroceptywnie i proprioceptywnie, wspierać funkcje stawów, poprawa propriocepcji, korygowanie ustawienia, podpora bierna, korekcja mechaniczna, uśmierzanie bólu. 

Głównym działaniem i jednym z ważniejszych zadań Kinesiology Tapingu jest poprawa mikrokrążenia. Spowodowane jest to poprzez tworzenie się po przyklejeniu „fałdek na plastrze”, które unoszą skórę. Powodują one zmniejszony nacisk na receptory bólowe, a co za tym idzie, zmniejszenie się bólu.

Plaster Kinesiology Taping ma nieograniczone zastosowanie: ból kręgosłupa ( rwa kulszowa, rwa udowa, ból podczas ciąży), ból menstruacyjny, ostroga piętowa, kolano skoczka, łokieć tenisisty/golfisty, bolesny bark, naderwanie mięśni lub więzadeł, w stanach po operacjach ortopedycznych (kolana biodra i każdego innego stawu), w stanach po operacjach chirurgicznych, naciągnięcia mięśni, urazy żeber, zapalenie ścięgna Achillesa, skręcenia / zwichnięcia stawu kolanowego/ kostki, obrzęki i wysięki, siniaki, blizny, zmniejszenie ryzyka kontuzji i wiele wiele innych…

Scroll to Top